Invenia ABUS Acıbadem Hastaneler Grubu’nda.

Türkiye’de hastanecilik sektöründe öncü ve yenilikçi teknolojileri yakından takip ederek, hastalarının hizmetine sunan Acıbadem Hastaneler Grubu’nun Altunizade Hastanesi’nde Invenia ABUS (Otomatik Meme Ultrasonu Sistemi) kullanılmaya başlanmıştır. Invenia ABUS sistemi ,Türkiye’de ilk defa Acıbadem Altunizade Hastanesi Meme Radyolojisi Bölümü’ne kurulmuştur. https://www.acibadem.com.tr/danisma/ozellikli-merkezler-medikal-cihazlar/otomatik-meme-ultrasonu-ABUS 

Invenia ABUS sistemi (Otomatik Meme Ultrasonu Sistemi) , ABD’de meme kanseri taraması için yoğun meme dokusuna sahip asemptomatik kadınlarda mamografiye tamamlayıcı olarak kullanılması, FDA tarafından onaylanmış tek ultrason cihazıdır.

GE Healthcare’in Invenia ABUS sistemi (Otomatik Meme Ultrasonu Sistemi), yoğun meme dokusuna sahip , daha önce meme müdahalesi geçirmemiş kadınlarda kanser tespitinde yüzde 35,7 oranında iyileşme (hassasiyet) sağlayarak tüm meme ultrasonunun tutarlığını, tekrarlanabilirliğini ve hassasiyetini geliştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.1( 1. FDA PMA Onaylı P110006 )

 

13 Mart 2018 Haber&Etkinlik