TURK – MUS – IV | 07 – 09 Şubat 2019

    Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Romatoloji, Radyoloji, Nöroloji, Spor Hekimliği, Anesteziyoloji  Geriatri, Ortopedi, Pediyatrik Nöroloji, Pediatrik Romatoloji, Acil Tıp  ve Dermatoloji gibi 12 farklı branşı bir araya getiren Multidisipliner Ultrasonografi Sempozyumu‘nun dördüncüsü TURK – MUS – IV, 07 – 09 Şubat 2019 tarihleri arasında Congresium – Ankara’da gerçekleştirilecektir.  PENTA Elektronik Medikal Sistemler A.Ş. olarak, GE Healthcare Ultrasonografi … devami..

1 Şubat 2019 Haber&Etkinlik

Fetal Eko Sempozyumu – Etlik Zübeyde Hanım Hastanesi

Etlik  Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve TMFTP Derneği  işbirliği ile 13.01.2019 tarihinde Ankara Etlik Zübeyde Hanım Hastanesi Konferans salonunda  yaklaşık 200 kişilik katılım ile gerçekleştirilen Fetal Eko Sempozyumuna ; Penta  Voluson E8 cihazı ile destek vermiştir. Cihaz ayarlarından,detaylı fetal kalp taraması ve olgu sunumlarına kadar zengin içerikli hazırlanan programda, hasta başı … devami..

1 Şubat 2019 Haber&Etkinlik

İleri Ekokardiyografi Kursu – I

Göğüs Kalp Damar Anestezi ve Yoğun Bakım Derneği tarafından, 24 – 25 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul Koç Üniversitesi Hastanesi –  Koç İleri Düzey Eğitim ve Simülasyon Merkezinde, intraoperatif  transözefageal ve transtorasik ekokardiyografi uygulamalarını içeren İleri Ekokardiyografi Kursu – I düzenlenecektir.    PENTA Elektronik Medikal Sistemler A.Ş. olarak, GE Healthcare  Ultrasonografi Sistemleri ile koşulsuz eğitime destek verdiğimiz kursta, … devami..

24 Kasım 2018 Haber&Etkinlik

35. Ulusal Gastroenteroloji Haftası

Türk Gastroenteroloji Derneği tarafından düzenlenecek 35. Ulusal Gastroenteroloji Haftası; 21 – 25 Kasım 2018 tarihleri arasında Regnum Carya Golf & SPA Resort Hotel Antalya’da gerçekleştirilecektir. PENTA Elektronik Medikal Sistemler A.Ş. olarak, GE Healthcare Ultrasonografi Sistemleri ile hem Ultrason kurslarına destek verecek hem de standımızda siz değerli katılımcıları bekliyor olacağız… devami..

24 Kasım 2018 Haber&Etkinlik

TURKRAD 2018 (39. Ulusal Radyoloji Kongresi)

PENTA Medikal olarak,  GE Invenia ABUS Otomatik Meme Ultrasonu cihazının TURKRAD 2018 (39. Ulusal Radyoloji Kongresi ) kapsamında; 8 Kasım 2018 Perşembe günü  Prof. Dr. Erkin Arıbal başkanlığında (Acıbadem Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı) “Invenia ABUS Otomatik Meme Ultrason Sistemi Çalıştayı” düzenleyeceğiz. ABUS Workstationlar ile hasta vakaları üzerinde pratik (hands-on) yapılacaktır.  Katılım ücretsiz olup, kontenjanlar ile sınırlıdır. Kayıt yaptırarak, katılacağınız oturumu ve iletişim bilgilerinizi göndermenizi rica ederiz. &nbs… devami..

22 Ekim 2018 Haber&Etkinlik

Invenia ABUS Acıbadem Hastaneler Grubu’nda.

Türkiye’de hastanecilik sektöründe öncü ve yenilikçi teknolojileri yakından takip ederek, hastalarının hizmetine sunan Acıbadem Hastaneler Grubu’nun Altunizade Hastanesi’nde Invenia ABUS (Otomatik Meme Ultrasonu Sistemi) kullanılmaya başlanmıştır. Invenia ABUS sistemi ,Türkiye’de ilk defa Acıbadem Altunizade Hastanesi Meme Radyolojisi Bölümü’ne kurulmuştur. https://www.acibadem.com.tr/danisma/ozellikli-merkezler-medikal-cihazlar/otomatik-meme-ultrasonu-ABUS  Invenia ABUS sistemi (Otomatik Meme Ultrasonu Sistemi) , ABD’de meme kanseri taraması için yoğun meme … devami..

13 Mart 2018 Haber&Etkinlik